پیگیری مشکلات سمیرم در نشست نماینده با وزیر کشور و معاون رییس جمهور

[ad_1]

به گزارش خبرنگار سمنا، اصغر سلیمی روز با اشاره به نشست شب گذشته خود با دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشورمان افزود: در این نشست ها مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه مطرح و بررسی شده و قول های خوبی نیز داده شد.

وی تصریح کرد: نیاز به اعتبار بیشتر در بخش خشکسالی و همچنین توجه به طرح های هادی روستایی و آبخیزداری سه موضوع محوری جلسه ای بود که با رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار و مطرح شد.

سلیمی گفت: وضعیت شرق سمیرم بویژه منطقه و دشت حنا بحرانی و سد مخزنی حنا خالی از آب است.

وی افزود : این موارد به اضافه دیگر مشکلات بخش کشاورزی و خشکسالی به اعتباری معادل یکهزار میلیارد و ۹۸۸ میلیون ریال نیازمند است که به اطلاع دکتر نوبخت رسید.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت : مطالعه و اجرای بندها و آبخیزداری موضوع مهم دیگری بود که در این جلسه عنوان شد.

سلیمی اظهار کرد: سرطاق، شهید، سرطاق، قلعه قدم، گنجگان، ده نسا، ونک، قبرکیخا، خفر و سیور و حوزه مرکزی از جمله محل ها و روستاهای مطالعه شده و مناسب برای اجرای طرح های آبخیزداری است.

وی با بیان اینکه فعالیت و کار در این بخش به ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، خاطر نشان کرد: این موضوع نیز در نامه ای تنظیم و به معاون رئیس جمهوری برای تخصیص اعتبار تقدیم شد.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تخصیص این اعتبار کمک بزرگی به احیای قنات ها، چشمه سارها، باغ ها و زراعت این خطه کوهستانی می کند.

سلیمی موضوع دیگر مطرح شده در این جلسه را توجه بیشتر به طرح های هادی روستایی عنوان کرد و گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون تنها ۲۰ درصد از روستاهای این شهرستان مشمول اجرای طرح هادی شده اند.

وی مبلغ پیشنهادی خود به معاون برنامه ریزی رئیس جمهوری برای اجرای طرح های هادی روستایی سمیرم را ۱۰۰ میلیارد ریال عنوان و ابراز امیدواری کرد با دستورو عنایت دکتر نوبخت شاهد رونق روستاها و توسعه گردشگری و کشاورزی آنها باشیم.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی همچنین به منظور بررسی مشکلات و برنامه های حوزه انتخابیه خود دیداری با وزیر کشور داشت.

تخصیص اعتبار برای تعریض و آزاد سازی ورودی شهر سمیرم، کمک اعتباری برای احداث و ساخت پارک خانواده، مطالعات وسیع و جامع در حوزه های مختلف شهرستان، ارتقاء روستای فتح آباد به شهر بعنوان مرکز بخش بزرگ وردشت در شمال سمیرم، اختصاص ۵ دستگاه خودور به فرمانداری و چهار بخش حوزه انتخابیه و همچنین یک دستگاه ون از مهمترین مسائل مطرح شده در دیدار دکتر سلیمی با عبدلرضا رحمانی فضلی وزیر کشور بوده است.

سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان و ۱۶۴ کیلومتری شمال یاسوج واقع شده است.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *